Σαφείς θέσεις και δεσμεύσεις για την Λυκόβρυση!

Η επαφή με την κοινωνία δεν σταματά ούτε λεπτό. Από την πρώτη μέρα, η παράταξη «δήμος Μπροστά+» βρίσκεται κοντά στον πολίτη, συζητά, καταγράφει, προτείνει.

Το Σάββατο, 2 Σεπτεμβρίου 2023, ο υποψήφιος δήμαρχος Λυκόβρυσης – Πεύκης, Μάριος Ψυχάλης και στελέχη της παράταξης «δήμος Μπροστά+», βρέθηκαν στην πλατεία Ελευθερίας στη Λυκόβρυση, όπου είχαν την ευκαιρία να συνομιλήσουν με πολίτες, να παρουσιάσουν το πρόγραμμα μας και να συζητήσουν τα προβλήματα με κάθε δημότη!

Παρουσιάζουμε σαφείς θέσεις για την προστασία του φυσικού περιβάλλοντος και της δημοτικής ενότητας της Λυκόβρυσης!

1. Ανάπλαση του Κέντρου Πόλης Λυκόβρυσης και πεζοδρομήσεις, ώστε να ενοποιηθούν τα τοπόσημα της περιοχής και να αναδειχτεί το ιστορικό κέντρο (Αγ. Βαρβάρα, Πλατεία, ΟΤ9)

2. Αποπεράτωση του Ημιτελούς Κλειστού Γηπέδου Λυκόβρυσης

3. Δημιουργία νέων αθλητικών εγκαταστάσεων στο οικόπεδο της ΑΓΕΤ - Ηρακλής στη Λυκόβρυση

4. Ανάπλαση του περιβάλλοντος χώρου και των βοηθητικών εγκαταστάσεων του Διαδημοτικού Σταδίου Λυκόβρυσης – Μεταμόρφωσης

5. Άμεση ήπια ανάπλαση της Πλατείας Α. Παπανδρέου (Χαράς – Ούλωφ Πάλμε – Μακρυγιάννη) στη Λυκόβρυση.