Υπερηφάνεια για τον συνδημότη μας, Γιώργο Δανόπουλο!

Έναν εκλεκτό δημότη, που αποτελεί σπουδαίο παράδειγμα για όλους μας βράβευσε ο υποψήφιος Δήμαρχος Λυκόβρυσης – Πεύκης, Μάριος Ψυχάλης κατά την εκδήλωση για την κοπή της πίτας και την παρουσίαση του συνδυασμού «δήμος Μπροστά+» στο Δημοτικό Θέατρο Πεύκης, την Πέμπτη, 23 Φεβρουαρίου 2023.

Πρόκειται για μία συμβολική, αλλά και ουσιαστική πράξη, ως ελάχιστο δείγμα ευγνωμοσύνης για όσα προσφέρει στην κοινωνία μας.

Ο Γιώργος Δανόπουλος είναι πυροσβέστης και πατέρας ενός μικρού αγοριού. Υπηρετεί με το βαθμό του υπαξιωματικού, στην 1η ειδική Ομάδα της ΕΜΑΚ. Είναι ένας από τους ηρωικούς άνδρες, που με κίνδυνο της ζωής τους σε κάθε αποστολή, συνδράμουν στη διάσωση επιζώντων, όπως έκαναν πρόσφατα στον καταστροφικό σεισμό που έγινε στην Τουρκία και την Συρία.

Η προσωπικότητά του είναι τιμή για την πόλη μας. Είμαστε πολύ υπερήφανοι για τον Γιώργο και τον ευχαριστούμε!