Παρόντες στην περιφορά της εικόνας της Ζωοδόχου Πηγής

Στην περιφορά της εικόνας της Ζωοδόχου Πηγής παραβρέθηκαν ο υποψήφιος Δήμαρχος Λυκόβρυσης - Πεύκης, Μάριος Ψυχάλης και τα στελέχη της παράταξης «δήμος Μπροστά+», Ιορδάνης Βογιατζόγλου, Φανή Γραμμένου, Γιάννης Καλαμπαλίκης, Ελένη Μανδαμαδιώτου, Μαρήλια Νικολαΐδου, Σπυριδούλα Σίννη και Μαρία Τραγάδη.

Παρακολουθήσαμε με κατάνυξη τη Θεία Λειτουργία, στην οποία πρωτοστάτησε ο Μητροπολίτης Κηφισίας, Αμαρουσίου, Ωρωπού και Μαραθώνος κ.κ. Κύριλλος, ενώ στο περιθώριο της παρουσίας μας, είχαμε την ευκαιρία να συζητήσουμε με τον Σεβασμιότατο και τους ιερείς του Ναού για την πρότασή μας για δημιουργία πλατείας και παιδικής χαράς στον προαύλιο χώρο.

Αμέσως μετά, ο υποψήφιος δήμαρχος Λυκόβρυσης – Πεύκης, Μάριος Ψυχάλης, δήλωσε:

«Είναι πάντα μεγάλη μας χαρά να συμμετέχουμε στις γιορτές της Ορθοδοξίας μας και να συνομιλούμε με τον Σεβασμιότατο Μητροπολίτη, αλλά και τους ιερείς του Ιερού Ναού Ζωοδόχου Πηγής. Οι ευχές και οι συμβουλές τους είναι πάντα ευπρόσδεκτες και αποτελούν οδηγό για όλους μας. Ευχόμαστε ολόψυχα χρόνια πολλά και υγεία σε όλους τους δημότες μας».