Ηχηρή συμμετοχή στις εκδηλώσεις της 25ης Μαρτίου

Δυναμικό «παρών» έδωσαν τα στελέχη της ανεξάρτητης δημοτικής παράταξης «δήμος Μπροστά+», στις εορταστικές εκδηλώσεις για την 202η επέτειο της Ελληνικής Επανάστασης του 1821, όπου τίμησαν τους ήρωες της πατρίδας μας.

Όπως αρμόζει στην Ιστορία μας και σε όσους αγωνίστηκαν για την Ελευθερία ο υποψήφιος δήμαρχος Λυκόβρυσης – Πεύκης, Μάριος Ψυχάλης παραβρέθηκε στις εκδηλώσεις, που πραγματοποιήθηκαν στην δημοτική ενότητα Λυκόβρυσης, παρακολούθησε την δοξολογία στον Ιερό Ναό Αγίας Βαρβάρας, κατέθεσε στεφάνι στη μνήμη των ηρώων στο Ηρώο έξω από το δημαρχείο Λυκόβρυσης και καμάρωσε τους μαθητές της πόλης, στην παρέλαση των σχολείων που ακολούθησε.

Πολυπληθής ήταν η εκπροσώπηση της παράταξης, καθώς παρόντες στις εκδηλώσεις ήταν οι υποψήφιοι δημοτικοί σύμβουλοι Λυκόβρυσης Μαρία Αθανασοπούλου, Λίνα Ανδρινοπούλου, Ιορδάνης Βογιατζόγλου, Γιάννης Καλαμπαλίκης, Ελένη Μανδαμαδιώτου, Κώστας Μπελεχρής, Κώστας Ξανθόπουλους, Σπυριδούλα Σίννη, Αντώνης Χαριτάκης και Πεύκης, Παναγιώτης Αγγελικόπουλος, Κωνσταντίνος Αργίτης, Σοφία Γουναροπούλου, Φανή Γραμμένου, Βασίλης Γρυλλής, Νίκη Δούκα, Χάρης Ζαρωτιάδης, Χαράλαμπος Καρανάσος, Παναγιώτης Μπόλλας, Μαρήλια Νικολαϊδου, Γιώργος Ντούσκας, Γιώργος Στιβαχτής Δημήτρης Τριανταφύλλου, Μαρία Φαραστέλη, Κατερίνα Φασουλά.

Είμαστε παρόντες σε κάθε εκδήλωση τιμής της Ιστορίας μας, σε κάθε δράση που διατηρεί ζωντανή την μνήμη και τις παραδόσεις. Πάνω από όλα, όμως, είμαστε καθημερινά παρόντες στην κοινωνία, ακούγοντας, καταγράφοντας και προτείνοντας λύσεις.