Με τους πόρους των κατοίκων της Λυκόβρυσης και της Πεύκης φτιάχνουν διαδημοτικούς δρόμους!

Απίστευτο! Η δημοτική Αρχή του Τάσου Μαυρίδη ασφαλτοστρώνει και δρόμους γειτονικών Δήμων! Σαν να μην έφτανε η άρνηση χορήγησης στοιχείων για την εργολαβία αρχικού προϋπολογισμού 1.100.000 €, η δημοτική Αρχή προέβη σε απευθείας ανάθεση ύψους περίπου 20.000 € με σκοπό την ασφαλτόστρωση διαδημοτικών δρόμων.

Οι πόροι των κατοίκων της Λυκόβρυσης και της Πεύκης κατευθύνονται στην ασφαλτόστρωση διαδημοτικών δρόμων (π.χ. οδός Αργυροκάστρου που αποτελεί διαδημοτικό δρόμο με την Κηφισιά) χωρίς να έχει αντιμετωπίσει ο Δήμος Λυκόβρυσης - Πεύκης τα σοβαρά προβλήματα στο οδικό δίκτυο που αποτελεί αποκλειστική αρμοδιότητα του.

Πολλά περιμέναμε από την δημοτική Αρχή, αλλά με αυτό πραγματικά ξεπερνά τον (κακό και απρόβλεπτο) εαυτό της. Καλούμε τους αρμόδιους αντιδημάρχους να προβούν σε όλες τις ενέργειες, ώστε οι γειτονικοί Δήμοι να καταβάλλουν τουλάχιστον το κόστος του έργου που τους αφορά.