Προσφορά φαρμάκων στο Κοινωνικό Φαρμακείο του Δήμου Λυκόβρυσης – Πεύκης

Την Δευτέρα 22/06/2020 τα μέλη της παράταξής μας προσέφεραν στο Κοινωνικό Φαρμακείο του Δήμου Λυκόβρυσης – Πεύκης φάρμακα, τα οποία συλλέχθηκαν από τα μέλη μας αλλά και την τοπική κοινωνία.

Η παράταξή μας θέλει να ευχαριστήσει το σύνολο του προσωπικού των κοινωνικών δομών που στηρίζουν καθημερινά, τους «αδύναμους» συμπολίτες μας.

Είναι σαφές και ξεκάθαρο ότι η έμπρακτη στήριξη των Κοινωνικών Υποδομών του Δήμου Λυκόβρυσης – Πεύκης, πρέπει να αποτελεί πρώτη προτεραιότητα για κάθε δημοτική αρχή.

Τον δήμο μπροστά+ εκπροσώπησαν ο Γιάννης Ιωαννίδης, ο Γιώργος Κοκκινάς, η Μαρία Τραγάδη, η Ελένη Μανδαμαδιώτου και ο Χαράλαμπος Καρανάσος. Η προϊσταμένη των δημοτικών πολυιατρείων κυρία Σ. Νίκου ενημέρωσε τον Μάριο Ψυχάλη για την λειτουργία των κοινωνικών δομών του ΚΟΙΠΑΠ, ενώ από την πλευρά του ο Μάριος Ψυχάλης δήλωσε ότι είναι αρωγός στην ανάπτυξη ενός εκτεταμένου δικτύου κοινωνικής στήριξης, με στόχο της μείωση των κοινωνικών ανισοτήτων