Μάριος Ψυχάλης : «Δεν είμαι υποψήφιος δήμαρχος της τελευταίας στιγμής για την Πεύκη»

*Συνέντευξη του υποψηφίου Δημάρχου Λυκόβρυσης – Πεύκης, Μάριου Ψυχάλη στον δημοσιογράφο Σπύρο Ευτυχιάκο.

Ενεργός στα πολιτική και τον τομέα της τοπικής αυτοδιοίκησης από αρκετά μικρή ηλικία, ο Μάριος Ψυχάλης δείχνει έμπρακτα την αγάπη του  στον δήμο Πεύκης – Λυκόβρυσης.

Aπό τον Σεπτέμβριο του 2021 είναι Λέκτορας Δημόσιων Οικονομικών στο Πανεπιστήμιο της Πάφου. Η αγάπη και το ενδιαφέρον του όμως για την γενέτειρά του Πεύκη, τον οδήγησε στην  ενασχόλησή με την τοπική αυτοδιοίκηση από το 2008, όταν εκλέχθηκε στο Τοπικό Συμβούλιο Νέων Πεύκης. Από τότε μέχρι σήμερα έχει αδιάλειπτη παρουσία στο αυτοδιοικητικό γίγνεσθαι του δήμου Λυκόβρυσης – Πεύκης.

Από τον Σεπτέμβριο του 2019 είναι επικεφαλής της μείζονος μειοψηφίας στο Δήμο Λυκόβρυσης – Πεύκης.

Διαβάστε ολόκληρη τη συνέντευξη στο athenea.gr