Στήριξη στους συμπολίτες μας μέσα από τα Εκκλησιαστικά Παντοπωλεία του Δήμου

Σε μια ακόμα δράση αγάπης ενόψει της εορταστικής περιόδου προέβη η δημοτική μας παράταξη, στηρίζοντας τους ευάλωτους οικονομικά συμπολίτες μας. Την Παρασκευή, 23 Δεκεμβρίου, στελέχη της παράταξης «δήμος Μπροστά+», επισκέφθηκαν τέσσερις ενορίες της πόλης και, συγκεκριμένα, της Αγίας Βαρβάρας & της Ζωοδόχου Πηγής στην Λυκόβρυση, καθώς και του Αγίου Παντελεήμονα και των Αγίων Αποστόλων Πέτρου & Παύλου στην Πεύκη, όπου και παρέδωσαν τρόφιμα που συγκεντρώθηκαν το προηγούμενο διάστημα για την ενίσχυση των Εκκλησιαστικών Παντοπωλείων.

Η στήριξη των συμπολιτών μας που δοκιμάζονται από τις συνέπειες της κρίσης, δεν είναι μόνο για τις μέρες των εορτών, αλλά συνεχίζεται καθ’ όλη τη διάρκεια του έτους. Συνεργαζόμαστε με τις ενορίες της πόλης, βρισκόμαστε πάντα δίπλα σε όσους έχουν ανάγκη.

Ευχαριστούμε θερμά όλους όσοι προσέφεραν στην συγκέντρωση των τροφίμων και συγχαίρουμε ιδιαίτερα την συντονίστρια της δράσης, Σπυριδούλα Σίννη, μέλος της επιτροπής του Κοινωνικού Παντοπωλείου του Δήμου.