«Γιατί κατεβαίνεις υποψήφιος/α στις εκλογές;»

*Μαρία-Ειρήνη Τραγάδη, Τακτικό μέλος ΔΣ ΚΟΙΠΑΠ, Υποψήφια Δημοτική Σύμβουλος με την παράταξη «Δήμος μπροστά - Ανεξάρτητη Δημοτική Κίνηση Λυκόβρυσης - Πεύκης»

Ένα εύλογο ερώτημα που εκφράζουν αρκετοί συμπολίτες μας. Για τη δική μου περίπτωση η απάντηση είναι πολύ απλή:

✔️Θέλω να ασχοληθώ με τη στήριξη των ευπαθών ομάδων του Δήμου μας, με τα αδέσποτα ζώα, με ό,τι αφορά την κοινωνική πολιτική και τη βελτίωση των συνθηκών διαβίωσης.

✔️Ασχολούμαι με τα κοινά από το 2014. Όμως δεν θα συμμετείχα σε εκλογές αν δεν υπήρχε ο Μάριος Ψυχάλης, ως επικεφαλής της παράταξης Δήμος μπροστά - Ανεξάρτητη Δημοτική Κίνηση Λυκόβρυσης - Πεύκης. Είναι ο άνθρωπος που μου έδωσε ένα όραμα για να πιστέψω, αλλά και που στέκεται αρωγός και στη δική μου προσπάθεια.

✔️Η μόνη υπόσχεση που μπορώ να σας δώσω είναι η εξής: Δεν είμαστε άνθρωποι που κοιτάζουμε καρέκλες και οφίτσια. Είμαστε εδώ για να σας ακούσουμε, να δουλέψουμε, να φέρουμε πραγματική αλλαγή στον δήμο μας. Γι’ αυτό και ζητώ τη στήριξή σας.