Απών ο Τάσος Μαυρίδης

Δεν προκαλεί εντύπωση η απουσία του Τάσου Μαυρίδη από την συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου, χθες Δευτέρα 18/04/2022. Για μια ακόμα φορά, αδιαφόρησε για την συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου, το οποίο συγκαλείται μόλις μια φορά το μήνα!

Ακόμα και σε αυτή την μια συνεδρίαση, ο Τάσος Μαυρίδης αρνείται να παρουσιαστεί, προφανώς γιατί δεν ενδιαφέρεται για όσα προβλήματα αντιμετωπίζουν οι κάτοικοι του Δήμου Λυκόβρυσης - Πεύκης.

Ευτυχώς, για πρώτη φορά μετά από περισσότερα από δύο έτη, παραστάθηκαν πολίτες στο Δημοτικό Συμβούλιο, επαληθεύοντας την προκλητική αδιαφορία της Δημοτικής Αρχής για τα σοβαρά προβλήματα του Δήμου Λυκόβρυσης - Πεύκης. Καλούμε τον Τάσο Μαυρίδη να διευκολύνει τους Δημότες και να παραιτηθεί, αφού είναι προφανές ότι έχει ήδη προγραμματίσει την δραπέτευση του από την Τοπική Αυτοδιοίκηση.