Δήλωση στήριξης του Νίκου Πολύζου στον Μάριο Ψυχάλη

Ο καθηγητής του Δημοκρίτειου Πανεπιστημίου Θράκης Νίκος Πολύζος με δήλωσή του ανακοινώνει τη στήριξή του στον Μάριο Ψυχάλη, ως υποψήφιο δήμαρχο Λυκόβρυσης – Πεύκης.
Ο κ. Πολύζος έχει διατελέσει Γενικός Γραμματέας του Υπουργείου Υγείας  και ως δημότης Λυκόβρυσης – Πεύκης έχει ασχοληθεί και στο παρελθόν με τα τοπικά δρώμενα.
Αναλυτικά η δήλωση στήριξης:
«Χαιρετίζω την πρωτοβουλία νέων συνδημοτών μας, ενόψει των επικείμενων αυτοδιοικητικών εκλογών. Εκτιμώ ότι η εν λόγω αυτοδιοικητική κίνηση περιλαμβάνει τα τυπικά και ουσιαστικά στοιχεία για να αποτελέσει μια ολοκληρωμένη πρόταση για το δήμο μας. Τέλος, εκτιμώ ότι η επιλογή του Μάριου Ψυχάλη, ως υποψήφιου δήμαρχου Λυκόβρυσης – Πεύκης, μπορεί να αποτελέσει μια επανάσταση λογικής νέων ανθρώπων στον αυτοδιοικητικό χώρο της πόλης μας.»
Καθ. Νίκος Πολύζος