Άσπρη μέρα... μαύρη νύχτα!

Δυστυχώς για μια ακόμα φορά η δημοτική αρχή παραμένει αδρανής & αδύναμη να αντιμετωπίσει τα καιρικά φαινόμενα. Τόσο πέρυσι, όσο και φέτος αδυνατούν να συντονίσουν τις υπηρεσίες του Δήμου, ώστε να προσφέρουν τα ελάχιστα σε πολίτες και επιχειρήσεις. Κεντρικοί δρόμοι και πεζοδρόμια χωρίς αλάτι, καμία ουσιαστική προετοιμασία, οδηγούν τον Δήμο στην παράλυση. Όλα αυτά, με πλήθος δημοτών να αναρτά τα σοβαρά προβλήματα που έχουν δημιουργηθεί στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης, την ίδια ώρα που δύο έμμισθοι αντιδήμαρχοι διαφωνούν ως προς το που και εάν υπάρχει αλάτι, σε κοινή θέα, στο facebook. Δυστυχώς, η ευημερία των κατοίκων και η ποιότητα ζωής μας καθημερινά βάλλεται από την ανυπαρξία του δημάρχου και των έμμισθων πολιτικών στελεχών του. Θα έρθει σύντομα η ώρα που θα αποτελούν ανάμνηση του κακού αυτοδιοικητικού παρελθόντος.

Χαράλαμπος Καρανάσος.