Όλοι μαζί και ο ψωριάρης χώρια!

Η δημοτική αρχή, πρώτη στο εφέ και τις δημόσιες σχέσεις, κατάφερε να είναι απούσα από την σύσταση Διαδημοτικού Αναπτυξιακού Οργανισμού, πού συστήνουν οι Δήμοι Ηρακλείου, Αμαρουσίου και Μεταμόρφωσης. Με κοινό δελτίο τύπου στις 02 Σεπτεμβρίου 2020 των τριών Δημάρχων ανακοινώθηκε η πρωτοβουλία σύστασης του νέου Διαδημοτικού Αναπτυξιακού Οργανισμού. Δυστυχώς για τους κατοίκους της Λυκόβρυσης και της Πεύκης, ο δήμαρχος Μαυρίδης έχει τεράστιες ευθύνες για την αναπτυξιακή ανεπάρκεια και την περιθωριοποίηση του Δήμου Λυκόβρυσης - Πεύκης. Καλούμε την δημοτική αρχή, έστω και την ύστατη στιγμή να πράξει τα δέοντα, και να διασφαλίσει την συμμετοχή του Δήμου Λυκόβρυσης - Πεύκης στον Αναπτυξιακό Διαδημοτικό Οργανισμό.