Mήνυμα με θετικό κοινωνικό πρόσημο

Προσφέρουμε. Το οφείλουμε σε όσους έχουν ανάγκη. Το οφείλουμε σε κάθε συνάνθρωπο. Δεν μένουμε στα λόγια, κάνουμε πράξη την αλληλεγγύη. Από την πρώτη στιγμή σε κάθε δυσκολία που αντιμετωπίζει η κοινωνία δείχνουμε ότι οι πράξεις φέρουν το αποτέλεσμα. Με πράξεις ουσίας, συμβολίζοντας την φιλοσοφία μας.

Την άνοιξη του 2020, μόλις φάνηκαν τα πρώτα τραγικά αποτελέσματα της πανδημίας, δωρίσαμε όλο το ταμείο της παράταξης στον ειδικό λογαριασμό για την αντιμετώπιση της πανδημίας. Τρεις φορές από το καλοκαίρι του 2020 μέχρι σήμερα δωρίσαμε φάρμακα στο κοινωνικό φαρμακείο, ενώ το πριν ένα μήνα προβήκαμε στην δωρεά τροφίμων σε όλες τις ενορίες του Δήμου Λυκόβρυσης - Πεύκης. Τέλος, την πρώτη εβδομάδα του Αυγούστου και επιχειρώντας να συμβάλλουμε στην αντιμετώπιση των καταστροφικών συνεπειών από τις πυρκαγιές δωρίσαμε τρόφιμα και υλικό στον Ελληνικό Ερυθρό Σταυρό. Είναι μόνο αυτές οι πράξεις. Σίγουρα όχι. Αρκούν μόνο αυτές οι πράξεις. Σίγουρα όχι. Με αυτές τις πράξεις προβαίνουμε στην ελάχιστη ενέργεια ουσιαστικής συμπαράστασης. Καλούμε την κοινωνία να σταθεί αρωγός στον συνάνθρωπο. Εμείς συνεχίζουμε με το όραμα που ξεκινήσαμε. Επιδιώκουμε ένα Δήμο Σύγχρονο, Καινοτόμο, Φιλικό.