Παρέμβαση Μουστάκα Σταμάτη: 11 και ούτε ένα……………. Τηλεφώνημα

Μέρες που είναι οι σημερινές είπα να σιωπήσω και να κάνω υπομονή.
Αλλά θέλει η………..να κρυφτεί και η χαρά δεν την αφήνει που λένε στην αργκό.
Μετά το Περίπατο στην πόλη της ζωής τους και το αμέτρητο δάκρυ μετά θυμού για την αδιαφορία και την ανικανότητα πλέον των «τοπικών αρχόντων» να κάνουν τα αυτονόητα είπα να εισέλθω στα ενδότερα που λένε και σαν Πολίτης αυτού του δήθεν υποδειγματικού και τακτοποιημένου δήμου να ακολουθήσω το κάλεσμα τους για τις εγγραφές στο δημοτικό κολυμβητήριο που λειτουργεί στο ΟΤ9……..εδώ γελάστε ή κλάψετε!!!!! Ότι συναίσθημα σας προκληθεί δικαίως θα έχει προκληθεί.

Ανάρτηση επίσημη του Δήμαρχου………. Από τις 15/4 λειτουργεί το Δημοτικό Κολυμβητήριο στη Λυκόβρυση”
Από τη Δευτέρα 15 Απριλίου λειτουργεί κανονικά το Δημοτικό Κολυμβητήριο Λυκόβρυσης και έχει τεθεί προς χρήση για το κοινό. Όσοι ενδιαφέρονται να συμμετέχουν στα προγράμματα κολύμβησης μπορούν να εγγραφούν προσκομίζοντας όλα τα απαραίτητα δικαιολογητικά στη γραμματεία του ΠΕ.Α.Π. η οποία λειτουργεί στον Πολυχώρο τις καθημερινές από τις 09:00 ως τις 21:00.
Επιτέλους λέω και εγώ ο αφελής ή όπως αλλιώς νιώθει ο καθένας να αποκαλέσει τον εαυτό του ,που τόσα χρόνια συνειδητά δέχεται να “ποιεί την νήσσαν” κακώς φυσικά……
Πρέπει λοιπόν να πάω με τα απαραίτητα δικαιολογητικά μου και να κάνω την εγγραφή μου……….σκέφτηκα επειδή εργάζομαι όμως ώρες περίεργές να τηλεφωνήσω για να ενημερωθώ περαιτέρω……….ΤΖΙΦΟΣ!!!!!!
Εντάξει μην είμαστε μονίμως γκρινιάρηδες……….δε λέει!!!!
Δεν θα το σηκώνουν λόγω φόρτου εργασίας?????
Για να μη πλατειάζω πηγαίνω από εκεί και παίρνω πληροφορίες.
Έρχεται η μεγάλη ώρα!!!!!!!
Θα ήθελα να σας πληρώσω με κάρτα………..έχετε σύστημα POS?????
Απάντηση…….τι λέτε καλέ μου κύριε………εδώ δεν έχουμε τηλέφωνο!!!!!
Τεράστιο έργο με 14.500.000 (

προϋπολογισμός

μελέτης……14.236.990.36 ευρώ με ΦΠΑ 23%) και δεν βάλανε τηλέφωνο και ίντερνετ φαντάζομαι εν έτη 2019?????

Ρε δουλευόμαστε εντελώς………και πλέον κατάμουτρα!!!!!
Δηλαδή παίρνω δάνειο αγοράζω ένα σπίτι φανταστικό……..ξοδεύω ένα κάρο λεφτά………καλώ κόσμο για να τον φιλοξενήσω ή να το ενοικιάσω και δεν έχω βάλει φως ,νερό και τηλέφωνο.
Έκλαψα λίγο και έφυγα!!!!!
Τα συμπεράσματα δικά σας!!!!!