Βογιατζόγλου Ιορδάνης Σύντομο βιογραφικό

Βογιατζόγλου Ιορδάνης
Σύντομο βιογραφικό
Ο Ιορδάνης Βογιατζογλου γεννήθηκε στην Νέα Ιωνία Αττικής το 1983 και μετακόμισε στην Λυκόβρυση το 1996 όπου και πέρασε τα μαθητικά του χρόνια. Σπούδασε Μηχανολόγος Μηχανικός στο Πανεπιστήμιο Στερεάς Ελλάδας και είναι κάτοχος μεταπτυχιακού στην Διοίκηση Υπηρεσιών από το Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών (ΑΣΟΕΕ) με εξειδίκευση στην εμπειρία του καταναλωτή (CΧ). Έχει εργαστεί στον ιδιωτικό τομέα στο κλάδο της ενέργειας αλλά και στον κλάδο των φαρμακευτικών εταιριών από διάφορες θέσεις ευθύνης στο εμπορικό και πωλησιακό τομέα. Το 2019 εκλέχτηκε  πρώτος Δημοτικός Σύμβουλος (Δημοτική Ενότητα Λυκόβρυσης) με την παράταξη "Δήμος Μπροστά +" και έχει υπηρετήσει τον Δήμο Λυκόβρυσης - Πεύκης από τη θέση του Αντιπροέδρου του ΔΣ καθώς και ως μέλος της Οικονομικής Επιτροπής. Είναι παντρεμένος και πατέρας δύο παιδιών.