Τραγικό! Η καθαριότητα δεν αποτελεί πρόβλημα για την δημοτική αρχή

Τραγικό! Η καθαριότητα δεν αποτελεί πρόβλημα  για την δημοτική αρχή

Την Τετάρτη 19/05/2021 πραγματοποιήθηκε Δημοτικό Συμβούλιο (ο δήμαρχος απείχε για μια ακόμη φορά στα θέματα της ημερήσιας συζήτησης), ενώ στα θέματα πριν την ημερήσια διάταξη μετά από πρόταση της παράταξης "δήμος μπροστά+"  τέθηκε προς συζήτηση το εξής θέμα "Συζήτηση και λήψη μέτρων για την στήριξη των υπηρεσιών καθαριότητας στο Δήμο Λυκόβρυσης - Πεύκης". Το σύνολο των παρατάξεων της αντιπολίτευσης ψήφισε την συζήτηση του μείζονος προβλήματος της καθαριότητας, σε αντίθεση με τους δημοτικούς συμβούλους της δημοτικής αρχής και όσους την υποβαστάζουν, που ψήφισαν κατά της λήψης μέτρων στήριξης των υπηρεσιών καθαριότητας. Δεσμευόμαστε ότι θα συνεχίσουμε να λαμβάνουμε μέτρα, να αναδεικνύουμε θέματα και να προβαίνουμε σε ουσιαστικές ενέργειες που έχουν ως γνώμονα την βελτίωση της καθημερινότητας που πολίτη, όσο και εάν η δημοτική αρχή θεωρεί ότι διοικεί το Μονακό ή τις Κάννες, φτάνοντας να κατηγορήσει τους κατοίκους για την κατάσταση που αντιμετωπίζουμε καθημερινά, δηλαδή μια βρώμικη πόλη.