Γιώργος Κοκκινάς: STOP στα παιχνίδια εις βάρος της Λυκόβρυσης

STOP στα παιχνίδια εις βάρος της Λυκόβρυσης

Απίστευτο! Την περασμένη Παρασκευή πραγματοποιήθηκε συνεδρίαση του Κοινοτικού Συμβουλίου της Λυκόβρυσης με τα εξής θέματα.

1. Μείωση δημοτικών φόρων και τελών
2. Ιδιόχρηση του πολυχώρου του ΟΤ9
3. Αξιοποίηση και προστασία της Πύρνας και της παραρεμάτιας περιοχής
4. Ανακαίνιση Πνευματικού Κέντρου Λυκόβρυσης και της Κεντρικής πλατείας Λυκόβρυσης
5. Αύξηση του Προϋπολογισμού του Κοινοτικού Συμβουλίου Λυκόβρυσης
6. Λήψη απόφασης για διενέργεια ελέγχου νομιμότητας στο σύνολο των περιπτέρων της δημοτικής ενότητας Λυκόβρυσης.

Το σύνολο των θεμάτων είχαν τεθεί έπειτα από πρόταση της δημοτικής παράταξης "δήμος μπροστά+".

Που είναι το απίστευτο όμως;

Πρώτο απίστευτο, είναι η πρώτη φορά που το Κοινοτικό Συμβούλιο συζητά επίκαιρα θέματα, που αφορούν τους κατοίκους της Λυκόβρυσης.

Δεύτερο απίστευτο, οι κοινοτικοί σύμβουλοι της παράταξης Μαυρίδη καταψήφισαν τα θέματα 2 έως 5, μη θεωρώντας τα, ως πραγματικά προβλήματα για την δημοτική Κοινότητα της Λυκόβρυσης.

Τρίτο απίστευτο, εδώ και μια εβδομάδα ζητάμε τα πρακτικά της συνεδρίασης, και δεν μας χορηγούν.

Οι δημότες, οι κάτοικοι και οι επιχειρήσεις στη Λυκόβρυση, έχουν κουραστεί με τα προσωπικά πολιτικά παιχνίδια και την πλήρη εγκατάλειψη από όσους στηρίζουν την δημοτική αρχή.

Τέλος, τα πολιτικά παιχνίδια.

Τα θέματα είναι απολύτως φλέγοντα και ήδη έπρεπε να έχουν ψηφιστεί.

Σταθείτε όλοι οι κοινοτικοί σύμβουλοι στο ύψος των περιστάσεων.

Το αξίζουν οι κάτοικοι, οι δημότες και οι επιχειρήσεις, το οφείλετε σε όλους.

Γιώργος Κοκκινάς,
Κοινοτικός Σύμβουλος Λυκόβρυσης