Στη συνάντηση φορέων με σκοπό τον συντονισμό δράσεων για την μεταφορά του καζίνο στο Μαρούσι ο Ιορδάνης Βογιατζόγλου

Την παράταξή μας εκπροσώπησε ο δημοτικός σύμβουλος Ιορδάνης Βογιατζόγλου, στη συνάντηση φορέων με σκοπό τον συντονισμό δράσεων για το θέμα της μετεγκατάστασης του Καζίνο της Πάρνηθας στο Μαρούσι.

Σύμφωνα λοιπόν με τον κ. Βογιατζόγλου, ο Εξωραϊστικός Σύλλογος Αγίας Φιλοθέης Αμαρουσίου  και ο Σύλλογος Προστασίας Περιβάλλοντος και Ρεματιάς Πεντέλης -Χαλανδρίου, μας καλεσε σε σύσκεψη για το θέμα της μετεγκατάστασης του Καζίνο της Πάρνηθας στο Μαρούσι,
Σκοπός της συνάντησης ήταν η αλληλοενημέρωση για τις εξελίξεις και ο προγραμματισμός μελλοντικών δράσεων.
Στη σύσκεψη είχαν κληθεί να παρευρεθούν οι δημοτικές παρατάξεις και οι δημοτικοί σύμβουλοι Αμαρουσίου, Χαλανδρίου και Λυκόβρυσης- Πεύκης , καθώς και οι παρατάξεις της περιφέρειας !
Δυστυχώς δεν είχαμε εκπροσώπηση απο τη διοικούσα αρχή του δήμου μας .
Φυσικά η στάση μας δεν θα μπορούσε να ήταν άλλη πέρα του να δηλώσουμε την αλληλεγγύη μας σε όλες τις δράσεις και όλους τους συλλογους που δρουν κατά οποιασδήποτε αλλοίωσης του αστικού ιστού μέσα από επενδύσεις που στόχο έχουν την φτωχοποίηση των κατοίκων !
Οχι σε καζίνο μεσα στις πόλεις , δίπλα σε σχολεία , δίπλα σε εκκλησίες ,δίπλα σε σπίτια
Οχι στον εθισμό της κοινωνίας και ειδικά της νεολαίας σε οποιαδήποτε εξάρτηση
Ο Δήμος Μπροστά+ θα είναι κοντά στα δίκαια αιτήματα των υγιών πολιτών και θα συμμετέχει σε οποιαδήποτε δράση προς αυτη την κατεύθυνση
Βογιατζόγλου Ιορδανης