Ο δικηγόρος Σταύρος Γκούμας στηρίζει Μάριο Ψυχάλη

Ο γνωστός Πευκιώτης δικηγόρος Σταύρος Γκούμας ανακοινώνει τη στήριξή του στον Μάριο Ψυχάλη, ως υποψήφιο δήμαρχο Λυκόβρυσης – Πεύκης.

Αναλυτικά η δήλωση στήριξης:

«Στις επικείμενες αυτοδιοικητικές εκλογές στο Δήμο μας η ανακοινωθείσα πρωτοβουλία του Πευκιώτη  συμπολίτη μας Μάριου Ψυχάλη, ενός νέου επιστήμονα με εξαίρετο ήθος και σύγχρονες ιδέες,  αλλά και γνώση των τοπικών προβλημάτων, να θέσει υποψηφιότητα για το αξίωμα του Δημάρχου της πόλης μας ως επικεφαλής  της ανεξάρτητης δημοτικής κίνησης » Δήμος Μποστά»,  που στελεχώνεται  κύρια από νέους ανθρώπους,  σηματοδοτεί πιστεύω την αναγκαία φυγή προς τα εμπρός με όχημα  τη νέα γενιά , που τόσο έχουν ανάγκη οι τοπικές κοινωνίες, αλλά
και ο ίδιος ο δημοκρατικός θεσμός της τοπικής αυτοδιοίκησης.
Ως πολίτης αυτής της πόλης στηρίζω την  ελπιδοφόρα και πολλά υποσχόμενη πρωτοβουλία αυτή γιατί απαλλαγμένη από αγκυλώσεις και περιχαρακώσεις    πιστεύω ότι μπορεί να υπηρετήσει  καλύτερα την επείγουσα ανάγκη για συνεννόηση και συνεργασία μεταξύ όλων των δυνάμεων της κοινωνίας,  που είναι το πρόταγμα των ημερών μας,  για να βγει ο τόπος μας από τη πολυσχιδή κρίση από την οποία μαστίζεται τα τελευταία χρόνια και να προχωρήσει με αισιοδοξία μπροστά.
Εύχομαι καλή επιτυχία στην πρωτοβουλία αυτή.
Αξίζει νομίζω να  την «αγκαλιάσει»  ολόκληρη η τοπική κοινωνία.
Σταύρος Γκούμας